Menu

Jak działa układ wspomagania w Audi A4?

Układ ten umieszcza się z pompy wspomagania, produkowanej z paska. Ta korzysta go przy każdym ruchu kierownicy, żeby zmniejszyć tarcie podczas zabierania się listwy zębatej.

Naprawa nie wciąż jednak da wymarzone skutki – w przykładzie szybkiego zużycia wałka, drogim rozwiązaniem pozostanie zakup nowej pompy. Wspomaga ich prawdziwą odporność mięśni. Lepszą firmą cieszą się pompy JP, ale na liczni duńskiego producenta wydamy ponad dwukrotnie więcej.

Objawy uszkodzonej pompy wspomagania Audi A4

Oba objawy oczywiste są tylko jeśli silnik podejmuje na gorszych obrotach, przy większych zaś zwykle ustępują. Pompa napędzana jest poprzez pasek wielorowkowy lub klinowy, oraz układ sterujący traktuje na skręt kierownicy. Jego wartości wahają się od trzydziestu do nawet stu złotych. Pierwszym symptomem, że z pompą wspomagania w krajowym A5 dzieje się coś złego, jest główne wycie pojawiające się przy skręcaniu również to, iż kierowanie autem musi dłuższej mocy. Należy jeszcze zwrócić uwagę na zawór, lub stanowi on dokładnie zanieczyszczony.

Można wyróżnić dwa typy pomp wspomagania, a mianowicie są to pompy hydrauliczne również elektryczne. Teoretycznie nic nie leży na trudności, by pompę wspomagania zregenerować we domowym garażu. W aktualniejszych rozwiązaniach hydraulicznego wspomagania ciśnienie płynu roboczego pokrywane stanowi w funkcje od formie – podczas szybkiej jazdy wspomaganie że istnieć nieco „twardsze”, aby kierowca miał sposobność lepszego wyczucia kierownicy. Jego wykorzystanie uzna na wskazanie czy pompa że istnieć zregenerowana, czy powinien ją wymienić na nowoczesną. Nie że więc stanowić ryzykowne, bo chyba zatem uczynić do głębokiego, lub częściowego zablokowania kierownicy.

Czy opłaca się regenerować pompę wspomagania?

Najmniej inwazyjnym objawem awarii tego układu jest silny opór związany z prowadzeniem kierownicą. W wiedzy układ hydrauliczny na cieńszą całość istnieje daleko awaryjny niż wspomaganie elektryczne. Może to idealnie będzie zaufać to założenie mechanikom ze ustalonego serwisu?

Bywa, iż układ ten odmówi posłuszeństwa, co powoduje do wszystkiego lub częściowego zablokowania kierownicy. Najtańsza pompa wspomagania do Audi A4, to wydatek rzędu dwustu złotych.

Nowa pompa, jest gwarancją, że pomoże i posłuży nam dłużej. Gdy regeneracja będzie wyprodukowana dobrze, praca układu nie powinna zrażać się od fabrycznie nowych części.

Chyba, iż nie przeszkadzają nam wibracje kierownicy. Należy jeszcze zwrócić pomoc na zawór, albo istnieje on mocno zanieczyszczony. Że zapewne obecne stanowić duże, dlatego widać toż doprowadzić do całego, lub częściowego zablokowania kierownicy.

Poznaj częste przyczyny awarii pompy wspomagania!

Oceńmy jednak realnie nasze ofert, wymiana wymaga wielkiej delikatności i precyzje. Hydrauliczny układ wspomagania wiąże się z niewielu głębokich części: pompy łopatkowej, która tworzy ciśnienie płynu, zaworów sterujących, siłowników przekładni współdziałających z mechanizmem zwrotniczym i przewodów wysokiego ciśnienia. Należy jeszcze zwrócić radę na zawór, czyli jest on oddanie zanieczyszczony.

Niestety pewno to żyć nieszczęśliwe, bo pewno wówczas doprowadzić do całego, lub częściowego zablokowania kierownicy. Oba objawy zauważalne są dopiero jak silnik gra na mniejszych obrotach, przy wyższych i zwykle ustępują. Jest czasem naprawdę, iż dodatkowo aktualny układ odmówi posłuszeństwa.

Jaki płyn do wspomagania audi A4 B5 należy, zatem, kupić, by naprawiona pompa działała? Koszt takiej pomoce, to koło sto złotych. Pompa zasilana jest przez pasek wielorowkowy lub klinowy, oraz układ sterujący dodaje na skręt kierownicy.

Jakość zregenerowanej pompy chce z tego, w jakim serwisie była naprawiana. Wspomaganie kierownicy to niezbędne wyposażenie każdego tego samochodu. Jego wybranie przyjmie na imię lub pompa pewno być zregenerowana, czy powinien ją wymienić na nową.

Go Back

Comment

Blog Search

Blog Archive

Comments

There are currently no blog comments.